Benoît Castel | Nejlepší brunch v Paříži

Když jsem do Paříže odlétala, jedno jsem věděla jistě: Musím si dojít na pořádnej francouzskej brunch. Francouzská kuchyně je jedna z nejvyhlášenějších. I proto si většina z nás představuje, že se Francouzi (potažmo Pařížané) celé dny jen prochází po kouzelné Paříži v dokonale sladěných outfitech (které vypadají, jako by je právě někdo sundal z modelky na mole, jež předváděla nejnovější kolekci světoznámých návrhářů, a půjčil je Pařížanům, aby jim dělali tu nejlepší a nejpřirozenější reklamu) a tyhle procházky přerušují maximálně kvůli šálku kávy a croissantu.

Brunch in Paris, Benoit Castel

Jenže kam zajít?

Útulných kaváren a dobrých pekáren už v Praze pár máme. I proto jsem chtěla trochu jiný zářitek. Takový… opravdu francouzský. Jenže jak si z těch tisíců kavárniček, kterými vás Google zahltí, když do vyhledávače napíšete brunch in Paris, vybrat tu nejlepší? Tu, která na vás dýchne tou zvláštní francouzskou atmosférou (kterou stále nedokážu popsat), která je celá provoněná čerstvým pečivem a která není plná turistů. Teď už asi netrpělivě čekáte, že vám odpovím na otázku, kterou jsem si sama položila. Jak vybrat tu nejlepší? 

Nevím.

No vážně. Počítač jsem před odjezdem razantně zaklapla potom, co jsem si na Google prošla pár kaváren, které mi všechny připadaly stejné. Nemyslím tím špatné. Prostě stejné. Recenze nadšených turistů mi moc nepomohly, a tak jsem si říkala, že to radši nechám náhodě. Naštěstí ale ani na náhodu nemuselo dojít, protože  nám místo na nejlepší brunch v Paříži doporučili naši hostitelé, kteří v Paříži už nějakou dobu žijí a kaváren a restaurací už vyzkoušeli nespočet.

Benoît Castel – La Pâtisserie Boulangerie

Benoît Castel je pekárna a zároveň kavárna, kam si každý den můžete doběhnout pro croissant nebo bagetu, ale taky si tam jít sednout od 10:30 (později nedoporučuju, je hned plno :)) na brunch plný francouzských dobrot. Brunch má formu all you can eat a zaplatíte za něj 29 €. Zdá se vám to hodně? Nemělo by. Za oběd s desertem v kvalitní restauraci v Paříži snadno utratíte i vyšší částku. A tady toho máte v ceně mnohem víc…

Vybírat si můžete ze slaných i sladkých pokrmů, které jsou neustále doplňovány a obměňovány. Pokud si tedy dáte na čas, v průběhu brunche můžete ochutnat opravdu mnoho výborných francouzských pokrmů. Klasika jako bagetta, chléb a sýry jsou k dostání samozřejmě vždy, stejně jako croissanty. Zbytek radši nebudu vyjmenovávat, protože bych na něco zapomněla, radši jsem vám to tedy vyfotila :)

Brunchi dodává speciální nádech i fakt, že můžete sledovat kuchaře při práci, protože je pekárna/kuchyň otevřená. Můžete si tak vyhlídnout další právě připravovanou dobrotu a počkat si na ni :) Já jsem ale kromě vynikající chuti všech pokrmů nejvíc ocenila, že je tohle útulný místo mimo centrum, kam už se většině turistů nechce dojíždět. Tím spíš se tedy můžete těšit na opravdový pařížský zážitek :) Benôit Castel najdete na adrese 150 Rue de Ménilmontant. 

A protože obrázky řeknou víc, než tisíc slov…

Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Benoit Castel, Brunch in Paris

Tak co, nalákala jsem vás?

Kde jste byli na tom nejlepším brunchi vy? :)

1 komentář na „Benoît Castel | Nejlepší brunch v Paříži“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *