To bude zase Humbook | Známe jméno prvního zahraničního hosta

Humbook 2018

6. 10. 2018

Máte rádi YA literaturu? Pak si tohle datum tučně zapište do diářů, protože se chystá třetí ročník Humbooku, festivalu YA literatury.

Věděli jste, že je Humbook největším festivalem young adult literatury na světě? Já tomu věřím, zatím jsem totiž neslyšela o akci, kde by se najednou sešlo tolik autorů a autorek knih pro mladé. Už loni byl Humbook pořádná akce, letos ale bude ještě větší. Z cool ale kapacitně už nedostačujících prostor smíchovské Meet Factory se letos festival přesouvá do Kongresového centra s trojnásobnou kapacitou. A kdybyste se přece jen i tam cítili stísněně, můžete si kdykoli odskočit za vzduchem a krásným výhledem na Vyšehrad :)

Jsem (znovu) ambasadorkou!

Už loni jsem byla vybrána mezi několik málo šťastlivců, kteří se stali ambasadory Humbooku. Protože mě to bavilo, za těch pár měsíců jsem nepřestala mít ráda YA literaturu a zároveň jsem fakt hodně zvědavej tvor (jooo, je fajn vědět všechny novinky mezi prvníma :)), přihlásila jsem se letos znovu a očividně jsem se osvědčila, protože mi nedávno přišel mail, že mě letos ty ambasadorský povinnosti zase čekaj :)

Přidejte se k nám!

Zatím toho vím stejně jako vy, tedy celkem málo, takže vás nemůžu lákat na světoznámá jména (i když ta určitě dorazí!) ani vaše oblíbené autory, můžu vás ale nalákat na skvělou atmosféru a doprovodný program, který mě na loňském Humbooku fakt bavil. Rozepsala jsem se o tom v článku s názvem Humbook | Den plný knih, přátel, zážitků ale i splněnejch snů, kterej jsem publikovala ještě na svým starým blogu. Jestli se vám ten článek nechce číst, shrnu ho v jedné větě. Humbook jsem si užila díky skvělý atmosféře a ostatním lidem, kteří čtou podobný knížky jako já. 

Abyste se mohli hned dozvědět o novinkách (určitě stejně netrpělivě čekáte na odhalení jména prvního autora), sledujte mě na instagramu – @mishyvavrin. Nic vám neunikne, ani když budete sledovat přímo instagram Humbooku.

Nejlíp ale uděláte, když se připojíte k události na Facebooku. Tam se postupně dozvíte všechno podstatné :)

 

DOPLNĚNO 15.4.2018

Známe jméno prvního zahraničního autora!

Na letošní Humbook přijede Sara Raasch!

Sara Raasch je americká autorka, které u nás zatím vyšly u nakladatelství CooBoo dvě knihy: Sníh nebo popel a k druhý díl Led nebo oheň.

Já jsem nedávno dočetla první díl z trilogie Sníh nebo popel (3. díl u nás vyjde v létě) a líbil se mi, takže se právě chystám na ten druhý.

Četli jste něco od Sary Raasch? Líbilo se vám to? :)

Humbook, Sara Raasch
Prvním zahraničním autorem na Humbooku je Sara Raasch!

 

Byli jste loni na Humbooku? Chystáte se letos?

Jakého autora byste nejradši v říjnu v Kongresovém centru potkali?

2 komentáře na „To bude zase Humbook | Známe jméno prvního zahraničního hosta“

  1. Určitě to musí být skvělá akce! Hned bych vyrazila, ale nějak teď vůbec nemám přehled o knihách a ani nemám teď čas na čtení jako dřív :) ale až se do toho zas dostanu tak určitě na podobnou akci vyrazím :)

    1. Péťo, věřím, že na takovou akci můžeš jít i bez nějakého velkého přehledu :) Jsou tam zajímavé debaty s autory (já loni všechny autorky taky neznala, ale pak jsem si třeba koupila jejich knížky proto, že mě rozhovor s nimi zaujal :)) nebo besedy s překladateli a nakladateli. Takže člověk nemusí být obrovský fanoušek daných autorů na to, aby se na Humbooku zabavil :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *