Paříž | Dva dny ve městě lásky | Den 1 (Eiffelovka, Vítězný oblouk, Seina)

Paříž. Město, který spousta lidí miluje, aniž by se tam kdy podívala. Mě Paříž nikdy nelákala. Ten boom kolem ní mě naopak odrazoval. Naskytla se mi ale možnost se do města lásky podívat, aniž bych finančně vykrvácela, a tak jsem si řekla, že mu dám šanci. Stejně bych se tam jednou vypravila, abych si svůj názor potvrdila nebo vyvrátila…

Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky
Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky

Z cestovatelského hlediska vám tímhle článkem nepomůžu

Ano, přiznám to rovnou. S kamarádkou jsme měly hotel s plnou penzívlastního řidiče, který nás v limuzíně vozil po celé Paříži díky známým. Ti se nás ujali a my jsme si tak měly zařídit akorát letenky. Francouzská Transavia lítá z Prahy na pařížské letiště Orly každej den a ceny letenek jsou taky fajn, takže volba s kým poletíme byla jasná a rychlá.

Dva dny na nejznámější památky stačí, na Paříž ale ne

V Paříži jsem byla poprvé, takže jsem chtěla vidět ty nejznámější památky, na druhou stranu jsem se ale nechtěla nikde moc honit. Nakonec to ani nebylo nutný, památky se za dva dny stihnout dají (pokud nechcete stát několika hodinovou frontu na Eiffelovku, nebo si v klidu procházet Louvre). Za dva dny jsme si tedy celkem v klidu stihly projít centrum Paříže a při tom se podívat na Eiffelovku, Vítězný oblouk, Louvre, Notre-Dame i Sacre-Coeur. Až na Eiffelovku, která je sice dominantou Paříže, ale zblízka je to prostě jen masa železa, se mi všechny tyhle věhlasný budovy líbily. Do Paříže bych kvůli nim ale znovu nejela…

Krémové domy a černá zábradlí

V Paříži mě totiž uchvátilo úplně něco jinýho. Zamilovala jsem se do obyčejnejch obytnejch domů, který jsou všechny bílý až krémový barvy, často mají okenice a černý zábradlí. Málokterý dům je navíc stejný jako ten druhý. Jeden je úzký a vysoký, druhý má trojúhelníkový tvar, třetí vypadá, jako že ho architekt mezi ostatní domy ani neplánoval postavit. A právě tahle různorodost je nádherná. Kvůli ní se do Paříže určitě znovu vydám, tentokrát si s sebou ale vezmu pohodlný tenisky a Paříž prochodím křížem krážem s hlavou věčně v oblacích :)

Tip na nejlepší snídani

Přece jen pro vás jeden cestovatelskej tip mám. Měly jsme ten nejlepší brunch, jakej jsme si jen mohly přát. Nekecám! Sliny se mi při pomyšlení na něj sbíhají ještě teď. Ale o tom si můžete přečíst v článku Nejlepší brunch v Paříži – Benoit Castel.

Na fotkách to ale Eiffelovce sluší

I když mě Eiffelovka tolik nebrala, na fotkách jí to prostě sluší. A protože fotka toho řekne víc než tisíc slov, radši vám Paříž ukážu skrz čočku svého Olympusu… A protože jsem těch fotek nafotila milion, rozdělím tenhle článek na dva kratší (i tak hodně dlouhé :)). Dnes se se mnou tedy pojďte projít kolem Eiffelovky, Seiny a Vítězného oblouku. 

Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky Paříž, Eiffelova věž, vítězný oblouk, seina, město lásky

 

2 komentáře na „Paříž | Dva dny ve městě lásky | Den 1 (Eiffelovka, Vítězný oblouk, Seina)“

  1. V první řadě – krásný fotky! Pro mě Paříž znamená vzpomínky na víkend s babičkou a dědou. Asi právě proto bych se tam ještě jednou ráda podívala, abych si to připomněla.

  2. Já Paříž stále vnímám jako ty před její návštěvou. To město je na mým bucket listu až úplně někde na posledních místech. Nejvíc mě odrazuje pomyšlení na ty miliony turistů… Ale jestli tebe její návštěva přesvědčila o opaku, tak možná své cestovní priority ještě přehodnotím. :) Navíc… na fotkách to Paříži vážně moc sluší. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *