Prázdno | Vánoční přemítání

Bojím se otevřít… Dělá mi problém o pocitech mluvit i s blízkými, natož je takhle veřejně publikovat. Nedávno jsem ale vydala článek o tom, jak neumím být sama, a dostalo se mi takové podpory, jakou jsem ani nečekala. Obracím se tedy znovu na vás, mé čtenáře. Určitě nejsem jediná, kdo si něčím podobným prošel nebo prochází…

Vánoční ozdoby
Staré vánoční ozdoby

Vánoce = čas na přemýšlení

Vánoční stromeček a dárky
Těsně před rozbalováním dárků :)

Vánoce mám ráda. Trávím čas s rodinou, užívám si pohody a snažím se čerpat sílu na celý další rok. Spousta času a všudypřítomné šťastné příspěvky na sociálních sítích (všichni je vidíme a všechny nás nějak ovlivňují, ne že ne) mě ale taky nutí přemýšlet.

Konec roku = rekapitulace

Hned po Vánocích navíc přichází Silvestr (to jsem vám teď řekla novinku, co? :)), který mě vždy nutí rekapitulovat rok, který právě končí. Člověk cítí nostalgii, radost, smutek, pýchu i zklamání. Přemítáme, co jsme udělali špatně a co se nám naopak povedlo.

Když spojíte tyhle dvě přemýšlecí období, je čas na pořádnou depku. Nebo taky ne. Doufám, že vy jste plni eufórie a nadšení z toho všeho, co se vám letos povedlo. Já ale necítím nic…

Prázdno

O letošních svátcích mám na přemýšlení opravdu spoustu času. Zatím jsem ale nedošla k žádnému pořádnému závěru. I když…

Jedno vím jistě. Vůbec nevím, jak se cítím. Nevím to a už vůbec to nedokážu popsat. Nejsem šťastná, ale nejsem ani smutná. To by se mohlo zdát jako celkem fajn stav – jinak řečeno, mohlo by být hůř. Jenže když tenhle stav trvá dlouho, už to tak příjemný není…

Jak z toho ven?

Dobrá otázka. Jak se z tohohle stavu dostat? Nevím, jak se cítím, takže ani nevím, co mi chybí. Jak mám něco zlepšit, když nevím co?

Jedno ale přece jen vím. Nežiju, přežívám. A potřebuju se zase naučit, jak žít…

Tentokrát nepřicházím s žádným ,,moudrem“. Naopak, uvítala bych jich pár od vás… 

Zažili jste něco podobného? Co vás z tohohle stavu prázdnoty dostalo?

Cukroví, vánoční dekorace, relax
Vánoční pohodička

4 komentáře na „Prázdno | Vánoční přemítání“

 1. Tuhle prázdnotu taky občas na konci roku zažívám, protože mám pocit, že jsem toho třeba stihla málo a že mi všechno utíká. Letos se mi povedlo odmaturovat, udělat řidičák, dostat se na vysokou, jet dvakrát do zahraničí a založit si blog. Beru rok 2017 jako úspěšný, ale i tak na mě určitě o víkendu zase padne depka, že mohl být i lepší. Z takových pocitů mi vždycky nejlépe pomůže kamarád ze základky, když mě vytáhne ven a nebo celkově přátelé :)

  LENN

  1. Tos toho za tenhle rok stihla vážně hodně, můžeš na sebe být pořádně pyšná :))
   A je fakt, že přátelé jsou nejlepší lék :)
   Děkuju za komentář!

 2. pfuu, tak tohle prezivani resim ted taky, akorat mi je 26 a prijde mi, ze jsem v zivote vubec nic nezazila. jsem nekolik let v jedne praci a to uz je sam o sobe dost stereotyp. strasne bych ji chtela zmenit a posunout se jinam, uz to na sobe citim a vim, ze je to ten krok ke zmene, ale je tam ten strach. dal bych si prala vyhnat besy ze sve hlavy, ktere mi prave brani delat takovehle zivotni zmeny, takze jsem se objednala k psychologovi.. tento rok jsem pojala jako mensi vyzvu ke zmenam. rezervovala jsem si jeste lekce jogy.. pro cistou mysl :-D celkove bych potrebovala chodit vic mezi lidi, jsem porad sama a to mi na nalade nepridava..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *