Proč půjdu na Svět knihy 2018 | Humbook Stage

10. – 13. května 2018 se uskuteční 24. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu s názvem Svět knihy.

Loni jsem na této akci byla poprvé a přiznám se vám bez mučení, že jsem z ní nebyla nadšená. Nebyla jsem totiž připravená na tak obrovskou akci. Přestože jsem si hned po odchodu z Holešovického výstaviště říkala, že už na Svět knihy nikdy nevkročím, před pár týdny jsem změnila názor. Důvodů mám hned několik…

Svět knihy 2018, knížní a literární festival

1. Budu na Svět knihy připravená

Letos už vím, že tam bude vedro, nedýchatelno a přelidněno. S tím jsem samozřejmě měla počítat už loni. To je prostě daň za tak skvělý a nabitý program, který Svět knihy nabízí.

2. Lépe si rozvrhnu program

Je známo, že pátek odpoledne a sobota jsou chvíle, kdy by se člověk, který se nerad mačká a stojí ve frontách aniž by věděl na co, měl veletrhu vyhnout. I proto bych letos ráda na Svět knihy zavítala už ve čtvrtek, kdy si budu moct v (relativním) klidu prohlédnout všechny stánky vystavovatelů, případně s nimi taky zavést řeč. Přestože jsem psala, že by se mně podobní lidé měli výstavišti v sobotu vyhnout, já se tam asi vydám (a budu doufat, že přežiju). V sobotu totiž bývá tradičně nejnabitější program, co se besed se zajímavými hosty týče. Já se těším třeba na rozhovor s válečným lékařem Tomášem Šebkem, cestovatelkou Dominikou, nebo na besedu s mladými autory, kterým vyšla kniha. No ale vyberte si raději sami z PDF programu Světa knihy.

3. Zajímaví hosté

Zatím bohužel neznáme přesný program, už ale známe jména některých hvězd, které do Prahy dorazí: Alejandro Jodorowsky, David Grossman, Sofi Oksanen, Drago Jančar, Catel Muller, Nicolas Mahler, Kati Närhi, Matthias Gnehm a další (a to jsem vybrala opravdu jen ta nejslavnější jména). Věřím ale, že i letos nás navíc neminou zajímavé rozhovory s nakladatelstvími a vydavatelstvími či překladateli a českými autory.

4. Humbook Stage

Jak už jsem se zmiňovala v článku s názvem To bude zase Humbook, ve kterém najdete všechno podstatné, co zatím o letošním Humbook festivalu víme, letos jsem se stala znovu ambasadorkou tohoto festivalu YA literatury. A co bych to byla za ambasadorku, kdybych nedorazila na Humbook Stage, která bude na Světě knihy v sobotu připravena. Nejen, že se tam dozvíte noviny o Humbooku a potkáte lidi, kteří milují stejné knížky jako vy, navíc tam budete moct dýchat, protože Humbook Stage nebude přímo v budově Holešovického výstaviště, ale venku v blízké Tiskárně na vzduchu.

Ale to bych to vzala hodně zkrátka. Humbook Stage nabídne celodenní program, který zdaleka nebude jen o YA literatuře. No přesvědčte se sami:

  • 10:30-11:30: Křížem krážem komiksem – Co bylo dřív – slepice nebo vejce? A obrázek nebo text?
  • 11:45-12:45: LGBT literatura -Láska má mnoho podob.
  • 13:00-14:30: Knižní bloggeři vs. redaktoři -Proč je obálka taková jaká je? Proč jste název knihy přeložili takhle? Vydáte tuhle knihu?
  • 14:45-15:45: Jak mi vydali knížku -Stát se spisovatelem je sen nejednoho čtenáře. Jaké to je, když vám vydají knihu?
  • 16:00-17:30 Kovy o všem -Jeden z nejoblíbenějších českých youtuberů na Světě knihy/na HumbookStage? Ovšem!

Víc o Humbook Stage a celém programu se dozvíte ve Facebookové události. Já už pozvala kamarády. Přidáte se k nám? :)

HumbookStage, Svět knihy 2018

Chystáte se letos na Svět knihy?

Pokud nemáte zatím s kým jít (stejně jako já), můžeme jít společně! Ráda vás potkám a poznám :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *