#1: 5 obzory rozšiřujících minut

#1: 5 obzory rozšiřujících minut

Sleduju pár lidí, kteří na blog nebo na Instagram jednou za čas přidávají tipy na články. Články ze všech oborů a od všemožných autorů. Jsem jim za tyhle tipy vděčná, protože člověk prostě nemá v dnešní době šanci sám narazit na tolik novinek a zajímavostí.

Ráda bych se s vámi takhle občas taky podělila o inspirativní čtení. Věřím, že pokud si rozkliknete jeden z těhle článků a věnujete mu 5 minut svýho drahocennýho času, nebudete litovat. Občas se zbytečně uzavíráme do bubliny svejch oblíbenejch témat, v poslední době jsem ale začala objevovat kouzlo propichování těhle bublin. Neznamená to, že najednou čtu články o kvantový fyzice. Spíš si dopřávám ten luxus v podobě čtení věcí, který bych normálně přeskočila s tím, že jsou sice zajímavý, ale pro mě nerelevantní.

Kreativita je neposlušnost, kreativita je nesouhlas – Médiář přinesl rozhovor s kreativcem Davidem Trottem. Dlouho jsem nečetla něco tak inspirativního, myšlenka, která se mi ale vryla pod kůži nejvíc, je Trottova definice kreativity: Když se na něco podíváte a úplně se vám zatají dech, že jste to nečekali. Že jste tu věc nikdy předtím neviděli tak udělanou. Že vaše první myšlenka je „to ale nejde, to jim neprojde“. A druhá myšlenka je už „bože, to je geniální.“

Příběhy, které Česku chybí k úspěchu – Superžena Pavlína Louženská o směru, kterým by se měly ubírat české nápady a start-upy: Ďábel se skrývá v detailech. A absence diverzity nás připravuje o potenciál, který jako Česko máme.

11 otázek, které jsme za vás položili profesionální modelce – Září je měsíc módy (podzimních fashion weeků) a Studenta se zeptala profesionální modelky na věci, které nám, obyčejným lidem (těm, kteří do tohoto záhadného a uzavřeného světa moc nevidí), přijdou divné nebo se na ně bojíme zeptat: Někdo končí v 18, někdo pracuje i po 30. Já osobně už teď pociťuji své stáří, když jdu přehlídku s modelkou, která je o 10 let mladší než já.

SAMA PROTI PREMIÉROVI: NESPOJUJTE JI S NÁMI! – Respekt přinesl smutnou reportáž (tenhle článek vás pravděpodobně opravdu vytrhne z vaší sociální bubliny) z bydliště Jany Filipové, ženy, která se soudila s premiérem Babišem o omluvu za výrok, že demonstranty někdo platí: „Vím to proto, že přece žádný Čech nedělá nic zadarmo. Proč by to kdo dělal? Já bych zadarmo demonstrovat nešel. A podle mě nikdo. Jo třeba za tisícovku, to by byla jiná, ale jinak ne.“

Who Would I Be Without Instagram? An investigation. – Tavi Gevinson pro The Cut napsala sondu do vlastního dospívání a působení na sociálních sítích, ve které se najde každý, kdo někdy veřejně psal: Knowing you could always end up writing about what you’re experiencing is part of being a writer. Watching yourself within a moment can be part of acting and is certainly part of the self-promotion that comes with doing any of the above for a living.

Unikátní výzkum: česká společnost se nedělí na dva tábory, ale do šesti tříd. Zjistěte, do které patříte vy – Sociologové ve výzkumu pro Český rozhlas rozdělili současnou českou společnost do 6 tříd. Udělejte si test a zjistěte, kam patříte.

Marketing Festival uvedl film Making a Marketer. Představuje velká jména lineupu pro rok 2020 Marketing Festival v roce 2020 navštíví velká jména. Ta první pořadatelé odhalili hodinovým filmem (obdivuhodný tah v době, kdy je pro reklamní video doporučovaná délka maximálné do dvou desítek sekund). Řečníci Les Binet a Peter Field třeba říkají: Když vám odumře brand, je vaše skvěle zacílená online reklama prostě jen další nabídka nerozeznatelná od stovek jiných.

Elite Bloggers otvírají vlastní podcastové studio – Médiář informuje o novém podcastovém studiu. Agentura Elite Bloggers se rozhodla podpořit české tvůrce: Agentura pomáhá s technickou stránkou (nahrávání, střih, export) i s monetizací, a to propojením tvůrců s firmami. Zdůrazňuje přitom, že je nutné reklamu řádně označovat.

Fenomén: #06 Vzdělání. Mladý učitel Daniel Pražák a sonda do českého školství – Poslechněte si 6. díl podcastu Fenomén (z dílny Studenty). Mladý učitel v něm mluví o kvalitě českého školství i pedagogických fakult: Z nedávného výzkumu vyplynulo, že až šedesát procent českých učitelů je silně ohroženo syndromem vyhoření, což je šílené číslo.

What Makes Ambition Come and Go? – Edith Zimmerman se pro The Cut zamyslela nad ambicí a tím, jak s ní člověk může pracovat: I don’t think it’s possible to generate ambition, but I do think it’s possible to create a situation where ambition is more likely to poke its head up.

Anna Wintour Shares Her Creativity and Leadership Expertise in New MasterClass Series – Anna Wintour se rozhodla prostřednictvím online kurzů podělit o své zkušenosti: “This is a class for those who want to understand my leadership style and then understand the experiences that have helped me become an effective leader.”


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *