Známe tři zahraniční autorky letošního Humbooku! Na kterou se těším nejvíc?

Na letošní Humbook dorazí americké autorky: Sara Raasch, Claudia Gray a Leigh Bardugo. 

Tohle už ale určitě dávno víte, pokud jen trošku sledujete českou knižní youtuberskou, blogerskou a instagramerskou scénu. Zprávy o zahraničních hostech přijíždějící letos v říjnu do Prahy obletěly internet hned několikrát a není se čemu divit. Všechny tři spisovatelky jsou světoznámé a jejich knihy se přeložily hned do několika jazyků. 

Leigh Bardugo

Zdroj: Instagram @Humbook

Leigh Bardugo u nás vyšlo šest knih: trilogie Griša, dva díly série Šest vran a samostatná kniha Wonder Woman: Válkonoška.

Sara Raasch

Saře v češtině zatím vyšly dvě knihy ze série Sníh nebo popel.

Claudia Gray

Claudii v České republice zatím vyšlo 8 knih, mezi ty nejznámější patří Akademie Evernight, Tisíc kousků tebe či sci-fi román ze světa Star Wars s názvem Star Wars – Ztracené hvězdy. 

Na kterou zahraniční autorku se těším nejvíc?

To je těžká otázka. Přiznám se, že ani jedna z autorek není mou nejoblíbenější a nepatřím k těm, kteří by se nějakým způsobem „zamilovávali“ do svých oblíbených autorů. Přesto jsem četla alespoň jednu knihu od každé z těchto tří amerických spispovatelek a všechny byly dost dobré na to, abych se šla na Humbooku podívat na jejich debaty. Hlavně u Leigh Bardugo a Claudie Gray mě zajímá, jak přišly s tak zajímavými světy. U všech spisovatelek se pak těším na to, až zjistím, jak se k psaní dostaly a jak vypadá jejich běžný pracovní den. Zajímá mě totiž, jak vznikají mé oblíbené knihy :)

Kdo stojí za Humbookem?

Určitě už jste si na Instagramu všimli, že všechny ambasadorky (mě nevyjímaje) rozbalovaly sponzorské balíčky. Humbook pořádá Albatros Media, protože jde ale o jeden z největších festivalů Young Adult literatury na světě, je pro zorganizování takové akce potřeba i dalších sponzorů. Teprve nedávno jsem si uvědomila, co všechno nám vlastně Humbook nabízí. V jednom dni potkáme a hlavně si poslechneme hned několik světoznámých zahraničních autorů, další autory české, navíc po celý den probíhá i doprovodný program, kde si buď můžeme něco hmotného vytvořit, nebo si poslechnout další zajímavé přednášky o věcech týkajících se knih. V průběhu celého roku pak Humbook sdružuje komunitu YA čtenářů a pořádá různé soutěže (Jestli se do nich chcete zapojit, sledujte Humbook na Facebooku, nebo se rovnou přidejte k facebookové události). To všechno ale něco stojí… Jsem proto ráda, že jsou tu kromě Albatros Media i další značky, které se rozhodly festival podpořit, a tím podpořit i čtení YA literatury (a čtení mladších generací obecně :)). Mezi hlavní sponzory Humbookfestu 2018 patří švédský výrobce aut Volvo, čaje Loyd, výrobce müsli a dalších pochutin Mixit , výrobce lízátek ChupaChups a výrobce deskových her Mindok. Ti všichni očividně chtějí, aby lidé (třeba jako já :)) i nadále četli.

PS: sponzoři budou mít v Kongresovém centru v průběhu festivalu stánky či celé místnosti. Budete si tak moct odpočinout se šálkem čaje a deskovou hrou, osladit si život lízátkem, ochutnat novinky Mixitu. Jen Volvo mě bude muset překvapit :) Mohli by třeba dodat pohodlné sedačky. Nebo rovnou celé auto? :)

Mixit, Mindok, Volvo, ChupaChups, Loyd
Maggie u rozbalování balíčků nemohla chybět :)

A co vy? Těšíte se na Humbook? Na kterou autorku (nebo dokonce autora, protože mezi českými hosty budou i kluci) se těšíte nejvíc? :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *